Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-12-06 15:42:57

Seime vieno balso persvara nuspręsta didinti išmokas neįgaliems vaikams

INFORMACIJA ŽINIASKLAIDAI
2018-12-06
 

Seime vieno balso persvara nuspręsta didinti išmokas neįgaliems vaikams

Šiandien LR Seimas vieno balso persvara pritarė parlamentaro Justo Džiugelio teiktai išmokų vaikams įstatymo pataisai, pagal kurią nuo ateinančių metų neįgalumą turintiems vaikams bus mokama daugiau nei dvigubai didesnė išmoka. Dabar kiekvienas vaikas gauna 0,79 bazinės socialinės išmokos (BSI) dydžio išmoką, t.y. 30,02 Eur, o nuo sausio 1-osios negalios paliestiems vaikams išmoka padidės iki 1,84 BSI  - 69,92 Eur.

Neįgalių vaikų būtinos kasdienės išlaidos yra žymiai didesnės, nei sveikų. Tai kitokius vaikus auginančias šeimas priartina prie gyvenimo skurdo sąlygomis rizikos.

 „Suprasti, kaip gyvena vaikus su negalia auginančios šeimos gali tik patys tai patyrę žmonės. Aš tai žinau ne iš nuogirdų. Elementarus pavyzdys - valstybė neįgaliam vaikui kompensuoja ortopedinius batus. Paradoksalu, bet tik vieną porą į metus. Vadinasi, neįgalus vaikas turi nešioti tik žieminius, arba tik vasarinius batus. Tai - tik  vienas atvejis iš daugelio. Be didžiulio psichologinio išbandymo neįgalaus vaiko susilaukę tėvai nuo pat pirmųjų dienų turi pirkti daugybę nekompensuojamų vaistų ir kitų priežiūros priemonių, iš savo kišenės mokėti specialistams, be kurių pagalbos atžala gali net neišgyventi. Tai didžiąją daugumą šeimų iškart stumia už skurdo ribos", -  po balsavimo džiaugsmo neslėpė projekto autorius J.Džiugelis.

Anot jo, priimta naujoji įstatymo pataisa - tai ne tik konkreti pagalba negalios paliestus vaikus auginančioms šeimoms, bet ir žingsnis gimstatumo skatinimo naudai.

„Esu dėkingas kolegoms, ypač tiems keliems valdančiosios daugumos atstovams, kurie nepasidavė politiniams žaidimams ir pagalvojo apie neįgalius vaikus bei jų šeimas. Tai - brandumo ir žmogiškumo įrodymas", - įsitikinęs pataisos autorius Justas Džiugelis.


Justas Džiugelis
LR Seimo narys

Daugiau informacijos:
Mob. (+370) 656 88886


 
 
Pagarbiai
 
 
Eglė Zupkaitienė
 
Seimo nario Justo Džiugelio
padėjėja-sekretorė
 
Tel. (8 5) 239 6709
El. p.: egle.zupkaitiene@lrs.lt
 www.lrs.lt

 

 
 
Bendrinti