Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-12-06 16:20:49

Seimo nario A. Strelčiūno pranešimas: parlamentaras siūlo seniūnijas steigti visose savivaldybėse2018 m. gruodžio 6 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo nario A. Strelčiūno pranešimas: parlamentaras siūlo seniūnijas steigti visose savivaldybėse

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Algis Strelčiūnas, siekiant sudaryti galimybę visų savivaldybių gyventojams gauti paslaugas ir spręsti iškilusias problemas seniūnijoje, siūlo inicijuoti Vietos savivaldos įstatymo pakeitimus, nustatančius, kad visose savivaldybėse seniūnijų steigimas būtų privalomas, suteikiant teisę apsispręsti dėl seniūnijos formos - savivaldybės administracijos filialo arba biudžetinės įstaigos.
„Siūlomi pakeitimai padidins gyventojų pasitikėjimą vietos valdžia ir suteiks galimybes visų savivaldybių gyventojams iškilusius klausimus spręsti tiesiogiai bendraujant su seniūnu, kuris geriausiai žino tos konkrečios vietovės problemas ir gali operatyviai reaguoti, ir priimti sprendimą", - teigė A. Strelčiūnas.
Šiuo metu Vietos savivaldos įstatyme nustatyta, kad savivaldybėje gali būti steigiamos seniūnijos, t. y. seniūnijų steigimas neprivalomas. Kai kuriose savivaldybėse nėra įsteigta nei vienos seniūnijos, kai kuriose savivaldybėse - įsteigtos tik kelios seniūnijos. Šiuo metu Lietuvoje net penkiose savivaldybėse (miestuose) nėra seniūnijų: Klaipėdos, Neringos, Visagino, Panevėžio ir Alytaus.
„Toks teisinis reguliavimas sudaro prielaidas net tos pačios savivaldybės gyventojams turėti nelygias galimybes spręsti vietos reikalus arčiausiai jų esančiame padalinyje. Gyventojai, kurių gyvenamojoje teritorijoje nėra seniūnijos, yra priversti vykti į savivaldybės administracijos atitinkamą padalinį ir ten spręsti savo problemas. Kartais atstumas nuo gyvenamosios vietovės iki savivaldybės administracijos pastato yra didelis, o susisiekimas - komplikuotas. Taip pat savivaldybės administracijos valstybės tarnautojas, atliekantis ir kitas funkcijas, dažnai nežino specifinių tos gyvenamosios vietovės ypatumų ir galimų problemų", - pažymėjo A. Strelčiūnas.

Daugiau informacijos:
Seimo narys Algis Strelčiūnas
Tel. (8 5) 239 6608
El. p. Algis.Strelciunas@lrs.lt 
 
Bendrinti