Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-12-13 14:40:05

Jaunimo ir sporto reikalų komisija svarstė Valstybės investicijų 2018–2020 m. programos įgyvendinimo ataskaitą

 

 

2018 m. gruodžio 13 d. pranešimas žiniasklaidai

 

 

 

Gruodžio 12 d. posėdyje Jaunimo ir sporto reikalų komisija svarstė Valstybės investicijų 2018–2020 m. programos įgyvendinimo ataskaitą ir domėjosi Sportininkų rengimo centro Druskininkuose projekto įgyvendinimo rezultatais ir ateities planais.

Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės generalinio direktoriaus pavaduotojas Vytautas Vainys komisijos nariams pristatė, kaip buvo vykdoma 2018 m. Valstybės investicijų programa (VIP), kokie objektai VIP lėšomis buvo finansuoti 2006–2018 m. V. Vainio teigimu, VIP lėšomis finansuoti yra 27 sporto objektai, kurie jau užbaigti ir priduoti, o dar 15 sporto objektų vykdomi rangos darbai. 2006–2018 m. VIP lėšomis yra įrengtos 147 universalios dirbtinės dangos sporto aikštelės.

V. Vainys taip pat informavo komisijos narius, kaip vykdomas Sportininkų rengimo centro Druskininkuose projektas. Anot jo, didžioji dalis darbų jau yra baigta. Objekto pastatų bendras plotas – 15097 kvadratinių metrų, o užstatymo teritorija apima 9,9 hektaro. 13728 kvadratinių metrų pastatų įrengimo darbų yra baigti ir gali būti priduoti priėmus Vyriausybės nutarimą dėl valstybinės reikšmės miškų plotų patvirtinimo. Sportininkų rengimo centro vidaus patalpose įrengtas baseinas, universali sporto salė, dvikovių sporto šakų salė, bokso ringas, treniruoklių salė, 12 persirengimo kambarių, 88 vietų apgyvendinimo patalpos (iš jų – 4 išretinto oro kambariai), administracinės patalpos, valgykla. Stadiono tribūnų patalpose vykdomi stogo apdailos ir antro etapo inžinerinių sistemų montavimo darbai. Lauke paklota 8 takų lengvosios atletikos danga, įrengtas pagrindas futbolo natūralios žolės stadionui ir 3780 kvadratinių metrų dirbtinės dangos futbolo aikštei, įrengti atskiri disko ir kūjo metimo sektoriai, sutvarkyta aplinka. 2019 m. planuojami atlikti šie darbai: tribūnų įrengimo baigiamieji darbai, futbolo stadiono natūralios žolės užsėjimas, 3780 kvadratinių metrų futbolo aikštelės dirbtinės dangos įrengimas, stadiono lengvosios atletikos sektorių įrengimo baigiamieji darbai.

Komisija bendru sutarimu nutarė kreiptis į Aplinkos ministeriją, kad būtų paspartintas Vyriausybės nutarimo dėl valstybinės reikšmės miškų plotų patvirtinimo pakeitimas, leisiantis sparčiau užbaigti Sportininkų rengimo centro Druskininkuose projektą.

Komisija posėdyje taip pat svarstė Lietuvos irklavimo federacijos kreipimąsi, kuriame teigiama, kad šiuo metu Vilniaus mieste nėra nei vienos irklavimo bazės, nors iki karo jų buvo net vienuolika. Vilniuje, Žirmūnų seniūnijoje, esanti UAB „Grinda“ infrastruktūra turėjo tapti Vilniaus irklavimo baze ir sporto ir pramogų centru. Tačiau šiandien Vilniaus miesto savivaldybė šį žemės sklypą parduoda aukcione.

Komisija, išklausiusi Lietuvos irklavimo federacijos, Vilniaus miesto savivaldybės, Nacionalinės žemės tarnybos ir Kūno kultūros ir sporto departamento atstovų pasisakymų ir susiklosčiusios padėties vertinimų, bendru sutarimu nusprendė kreiptis į Nacionalinę žemės tarnybą prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos ir Žemės ūkio ministeriją prašant sustabdyti Lietuvos irklavimo federacijos kreipimesi minimą Vilniaus miesto savivaldybės organizuojamą aukcioną dėl žemės sklypo (Žirmūnų g. 1P, Vilniuje) pardavimo. Taip pat buvo nuspręsta kreiptis į Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybą ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybą prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos dėl Lietuvos irklavimo federacijos kreipimesi išdėstytų faktų ištyrimo.

 

Parengė

Seimo kanceliarijos patarėja

Rita Beinorienė, tel. (8 5) 239 6219, el. p. rita.beinoriene@lrs.lt

 

 

 
 
Bendrinti