Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-12-16 11:17:08

Naujas rekordas sostinėje – tiek kalėdiškai persirengusių bėgikų Vilnius dar neregėjo


 

                Pranešimas spaudai                             

               2018 m. gruodžio 16 d

 

 

Vienas ilgiausias tradicijas Lietuvoje turintis „Eurovaistinės Kalėdinis bėgimas“ šiemet sulaukė rekordinio kiekio dalyvių. Bėgti 43-iąjį kartą organizuojamoje šventėje užsiregistravo per 3500 Kalėdų senelių, snieguolių, nykštukų ar kitų įspūdingais kostiumais pasipuošusių personažų. Jie šiandien įveiks 12 km, 6 km ar 3 km distancijas. Vaikai bėga 200m „Nykštukų bėgime“.

 

„Šiais metais pasiekėme dalyvių skaičiaus rekordą, malonu, kad susidomėjimas žieminiu bėgimo renginiu vis auga. Pirmieji dalyviai jau startavo 12 km bėgimo trasoje ir jau po geros valandos, susirinkę į šventę miestiečiai, galės pasveikinti pirmuosius nugalėtojus“, – davęs startą 12 kilometrų distancijai sakė varžybų direktorius Darius Valavičius.

 

„Kalėdinis bėgimas yra tikra žiemos šventė, kuri apjungia net keletą svarbiausių kiekvieno mūsų gyvenimo aspektų. Pirmiausia –  judėjimą ir sveikatą, gerą savijautą.  Taip pat šventinį džiaugsmą, nes tiek daug pasipuošusių bėgikų gera nuotaika ir šventine dvasia tikrai užkrės visą miestą. Man labai džiugu ir tai, kad į šį bėgimą daugelis atvyksta ne po vieną, o su šeima, draugais, kolegomis. Šiandien startuos beveik du šimtai vien mūsų kolegų ir jų šeimos narių”, – sako pati startui besiruošianti „Eurovaistinės” valdybos pirmininkė Ingrida Damulienė.

 

Prie tradicinės ir populiariausios šiame bėgime 12 kilometrų distancijos starto šiemet stojo 1140 dalyvių, kurie turi įveikti 2 ratus, vingiuojančius gražiausiomis senamiesčio gatvėmis. 12 kilometrų simbolizuoja 12 mėnesių. Panašus skaičius dalyvių šiemet pasirinko perpus trumpesnę distanciją.

 

Visus finišą pasiekusius dalyvius organizatoriai kviečia pasivaišinti šilta arbata, o savanoriai ant kaklo pakabina stilizuotą snaigę atvaizduojantį medalį.

 

Iki šiol visuose bėgimuose sąžiningai dalyvavęs Šv. Kristoforo progimnazijos kūno-kultūros mokytojas Vytautas Stanevičius šiemet stoja prie 6 km distancijos starto. Pasak bėgiko, per 43 bėgimo metus, renginys pasikeitė ir labai išaugo. „Pirmajame bėgime bėgo per 70 bėgikų, tradiciškai bėgdavome paskutinį metų sekmadienį. Dabar bėgame prieš Kalėdas, į jį įsijungė daug didesnis būrys žmonių”, - dalinosi V. Stanevičius.

 

Renginio miestelyje tiek dalyvių, tiek ir bėgikų palaikyti atvykusių žmonių laukia keletas staigmenų. Spalvingus ir įmantrius kostiumus ant scenos bus kviečiamos parodyti bėgime dalyvaujančios organizacijos ir mokinių klasės. „Eurovaistinė“ siūlo kartu su artimaisiais, šeima ar bėgimo draugais atsikvėpti ant ledo sofos, išsėtinės sklerozės draugija „Feniksai“ pasakoja plačiau apie akciją „Bėgu už“, fotografuotis galima tiek ant scenos, tiek prie „Visi mes Žmonės“ ar „Žiemą šalta, bėgti šilta“ raidžių.

 

Prieš 6 km startą geros nuotaikos ambasadoriai #TiesiogAteik kompanija visus kviečia į bendrą muzikinį apšilimą ir įkraus energijos visai dienai su #LoveWarriorBox muzikine dėžute!

 

43-iojo „Eurovaistinės Kalėdinio bėgimo“ rezultatai bus skelbiami renginio facebook paskyroje adresu: https://www.facebook.com/kaledinisbegimas

 

 

 

Nuotraukų autorius: Irmantas Gelūnas / ŽMONĖS foto

 

 

 

Kontaktams:

Giedrė Rutkauskaitė

+370 635 24523

giedre@vilniausmaratonas.lt

www.kaledinisbegimas.lt
 
Bendrinti