Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2019-01-03 19:17:16

Domeikavos moksleiviai turi jau du autobusiukus

 

Ketvirtadienį Domeikavos gimnazijos bendruomenei perduotas geltonasis autobusas moksleiviams pavėžėti. Jam įsigyti lėšų skyrė Kauno rajono savivaldybė.

 

Gimnazijos direktorius Dalius Vibrantis sakė, kad geltonuoju autobusiuku į mokyklą keliaus Užliedžių seniūnijoje gyvenantys vaikai. Naujas M2 klasės 19+1 sėdimų vietų mikroautobusas užtikrins, kad mokiniai saugiai ir laiku pasiektų gimnaziją.

 

Iš viso Domeikavos gimnazijoje mokosi 820 mokinių. Gyvenvietė sparčiai auga, todėl daugėja ir vaikų. Iki šiol gimnazija turėjo vieną mokyklinį autobusiuką. „Užliedžiuose gyvena 33 mūsų gimnazijos moksleiviai, todėl vairuotojui tekdavo į gyvenvietę važiuoti kelis kartus, o ir vaikams buvo nepatogu“,- pasakojo D. Vibrantis.

 

Domeikavos gimnazijoje apsilankęs meras Valerijus Makūnas tvirtino, kad Kauno rajono savivaldybėje į įvairias ugdymo įstaigas pavežama apie 3300 mokinių. „Tai gerokai saugiau ir patogiau, nei viešuoju transportu. Ši paslauga ypač svarbi pradinių klasių mokiniams“, - pabrėžė meras, ragindamas vaikus segėti atšvaitus ir būti atsargiais gatvėse.

 

 Šiuo metu Kauno rajono mokyklose yra 33 autobusiukai: 19-ka gauta iš Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM), o 14-ka jų nupirkta už savivaldybės lėšas.

 

2018 m. ŠMM Kauno rajonui skyrė tris autobusus. Savivaldybės taryba nusprendė juos perduoti Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijai, Zapyškio ir Lapių pagrindinėms mokykloms. 

 

Siekiant užtikrinti mokinių saugumą, nuo 2016 m. visuose mokykliniuose autobusuose įrengti alkoblokai: prieš užvesdamas variklį, vairuotojas turi pasitikrinti blaivumą alkoholio tikrintuvu.

 

 

 

 

 

Edmundas Mališauskas,

Kauno rajono savivaldybės mero patarėjas

Savanorių pr. 371, LT- 49500 Kaunas

 
 
Bendrinti