Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2019-01-04 15:44:07

Seimo nario B. Matelio pranešimas

Seimo nario B. Matelio pranešimas: „Dėl Vyriausiosios rinkimų komisijos narės J. Valčiukienės tinkamumo užimti VRK narės pareigas"
          
2018 m. rugpjūčio 1 d. posėdyje Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nustatė, kad Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) narė Jonė Valčiukienė pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus nustatyta tvarka ir terminais deklaruoti privačius interesus bei vengti interesų konflikto, o jam kilus - nusišalinti (VTEK sprendimas 2018 m. rugpjūčio 1 d. Nr. KS-211).
2018 m. gruodžio 21 d. Vilniaus apygardos administracinis teismas nusprendė, kad Vyriausiosios rinkimų komisijos narės J. Valčiukienės reikalavimas panaikinti šį VTEK priimtą sprendimą, kuriuo ji pripažinta pažeidusi Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymą, yra nepagrįstas ir nustatė, kad VTEK pagrįstai J. Valčiukienę pripažino pažeidusią įstatymą[1].
Pažymėtina, kad  Lietuvos Respublikos Vyriausiosios rinkimų komisijos nariai savo veikloje turi nepažeidinėti įstatymų, vadovautis aukščiausiais etikos reikalavimais, paisyti geros moralės principų ir būti nepriekaištingos reputacijos.
Atsižvelgiant į tai, VRK narės J. Valčiukienės elgesys, jai pažeidus Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus, kelia abejones jos, kaip VRK narės reputacija ir patikimumu. VRK narės J. Valčiukienės įstatymų pažeidimas reškia ir VRK nario priesaikos sulaužymą.
Todėl Seimo narys Bronislovas Matelis kreipėsi į Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūną Ramūną Karbauskį, kaip į partijos, kurios siūlymu J. Valčiukienė buvo paskirta VRK nare, pirmininką, prašydamas nedelsiant įvertinti, ar J. Valčiukienė, pažeidusi Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą, o tuo pačiu ir sulaužiusi VRK nario priesaiką, gali toliau eiti VRK narės pareigas ir neturėtų būti iš jų atšaukta.
Taip pat parlamentaras prašo Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio teikti Seimui siūlymą atšaukti J. Valčiukienę iš VRK komisijos narių. „Manau, kad artėjant rinkimams į Europos Parlamentą, Prezidento rinkimams, savivaldybių tarybų rinkimams, referendumui dėl pilietybės Jūsų, Seimo Pirmininke, principinga pozicija prisidėtų prie to, kad mano minėti rinkimai praeitų sklandžiai ir jais pasitikėtų visa visuomenė bei politinių partijų lyderiai. Apie Jūsų sprendimą prašau mane informuoti", - rašoma Seimo nario B. Matelio kreipimesi.
          
Daugiau informacijos:
Mišrios Seimo narių grupės seniūnas
Bronislovas Matelis
Tel. (8 5)  239 6679
El. p. Bronislovas.Matelis@lrs.lt
 


 
 
Bendrinti