Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2019-01-04 15:44:46

Liberalai kreipėsi į Premjerą, prašydami paaiškinti ar R. Masiulio susitarimas su pedagogais neviršija įgaliojimų

Liberalai kreipėsi į Premjerą, prašydami paaiškinti ar R. Masiulio susitarimas su pedagogais neviršija įgaliojimų
Eugenijus Gentvilas penktadienį kreipėsi į Premjerą ir LR Valstybės kontrolę, prašydamas įvertinti ar susisiekimo ministras Rokas Masiulis, laikinai einantis Švietimo, mokslo ir sporto ministro (ŠMSM) pareigas, susitarimu su ministerijoje streikavusiais pedagogais, nepažeidė įstatymų. Politikas nuogąstauja, kad ministro nurodymas sumokėti atlyginimus streikavusiems pedagogams iš biudžeto - viršija jo įgaliojimus.
„Kyla abejonių ar raštas, skirtas merams ir valstybinių įstaigų vadovams, kuriuo ministras nurodė streikavusiems pedagogams streiko metu negautas pajamas kompensuoti iš biudžeto lėšų, šias įvardijant kaip papildomas pedagogų konsultacijas moksleiviams ateityje - neviršija jo įgaliojimų", - iškėlė klausimą parlamentaras.
E. Gentvilas pabrėžė, kad pagal įstatymą nepanaudotos lėšos atlyginimams metų pabaigoje privalo būti grąžintos į valstybės biudžetą, todėl jam abejonių kelia R. Masiulio ir Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos susitarimo teisėtumas.
Politikas siekia išsiaiškinti, ar ŠMSM laikinasis ministras R. Masiulis neviršijo savo įgaliojimų, praeitų metų gruodžio 19 d. nusprendęs finansinę naštą dėl streikavusių pedagogų permesti savivaldybėms ir mokyklų administracijoms.
 
Plačiau - prisegtuke.
 
Pagarbiai
 
    Justė Žulienė
Liberalų sąjūdžio frakcijos ryšių su visuomene atstovė
Tel. (8 5) 239 6357, mob. 8 612 25816
El. p.: liberalai@lrs.lt, juste.zuliene@lrs.lt

 
 

 
 
Bendrinti