Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2019-01-07 16:12:32

LRT pradeda rodyti serialą, pritaikytą neregiams

PRANEŠIMAS ŽINIASKLAIDAI

2019 01 07

 

 

Jau kitą sekmadienį LRT pradeda rodyti istorinio daugiaserijinio filmo „Laisvės kaina" tęsinį „Disidentai", kuris bus pritaikytas regos negalią turintiems žiūrovams. Tai bus pirmasis Lietuvoje televizijos projektas, turintis atskirą, specialiai neregiams ir silpnaregiams skirtą garso takelį, kurį galima įsijungti televizoriaus ar TV priedėlio nustatymuose.

 

„Regos negalią turintys žmonės galės pasirinkti atskirą garso takelį, kuriame girdės specialiai jiems parengtą serialo garsą su garsiniu vaizdavimu. Jo esmė tokia, kad tose serialo vietose, kur nekalbama, girdime komentarą, reikalingą vaizdinei informacijai perteikti, kad neįgaliajam būtų įmanoma lengviau suprasti ir sekti siužetą", - sako Tadas Jačiauskas, LRT TV programų departamento Produkcijų valdymo skyriaus vadovas.

 

Daugiau TV produkcijos nuo šiol bus pritaikoma ir žmonėms, turintiems klausos negalią. Jau nuo rytojaus, sausio 8 dienos, LRT pradeda subtitruoti populiarias TV laidas „(Ne)emigrantai" (antradienį 19.30 val. per LRT TV ir LRT.LT), „Gyvenimas" (trečiadienį 19.30 val. per LRT TV ir LRT.LT), „Specialus tyrimas" (ketvirtadienį 19.30 val. per LRT TV ir LRT.LT), „Gimę tą pačią dieną" (ketvirtadienį 21.30 val. per LRT TV ir LRT.LT), „Beatos virtuvė" (penktadienį 19.30 val. per LRT TV ir LRT.LT).

 

Klausos negalią turintiems žiūrovams jau dabar į gestų kalbą verčiama pagrindinė TV naujienų laida „Panorama" (kasdien 20.30 val. per LRT PLIUS ir LRT.LT), 17.30 val. žinios, savaitgalio 15.45 val. žinios (LRT TELEVIZIJA ir LRT.LT), per LRT PLIUS transliuojamos laidos su vertimu į gestų kalbą - „(Ne)emigrantai", „Kvieskite daktarą", „Stilius".

 

Į gestų kalbą taip pat verčiamos svarbiausios valstybės renginių transliacijos.

 

Per LRT TELEVIZIJĄ iki šiol buvo ir toliau bus subtitruojami šeštadienio vakaro filmai, savaitgalio pasaulio dokumentika, laidos „Gustavo enciklopedija", „Istorijos detektyvai", per LRT PLIUS - šeštadienio „Kino žvaigždžių alėjos" filmai, „Elito kinas", tautinių bendrijų laidos.

 

Istorinio daugiaserijinio TV filmo „Laisvės kaina. Disidentai" anonsas: https://www.youtube.com/watch?v=jYlaWVRk2vY

 

Prisegtukuose - stopkadrai iš serialo.

 

 

Virginija Bunevičiūtė

Atstovė ryšiams su visuomene

S. Konarskio g. 49,

LT-03123 Vilnius

Tel. +3705 236 3240

Mob. +370 686 91963

Faks. +370 5 2363208

lrt@lrt.lt www.lrt.lt
 
Bendrinti