Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2019-01-08 15:48:43

Liberalų planas klaipėdiečiams - triskart sumažinti gaišatį spūstyse ir sutvarkyti daugiabučių kiemus


Liberalų planas klaipėdiečiams - triskart sumažinti gaišatį spūstyse ir sutvarkyti daugiabučių kiemus

Atsinaujinę Klaipėdos liberalai braižo planą, kaip uostamiesčiui įpūsti modernumo ir paversti patrauklesniu miestu. Viešųjų erdvių atnaujinimas, transporto srauto suvaldymas, daugiabučių ir jų prieigų rekonstrukcija - tai pagrindinės Klaipėdos urbanistinės raidos kryptys.  
Klaipėda pastaruoju metu kritikuojama dėl didėjančio atsilikimo nuo lyderių - Vilniaus ir Kauno. Vienas žingsnių atotrūkiui mažinti - investicijos į miesto transporto arterijų atkimšimą, spūsčių mažinimą, visuomeninio transporto pažangą.
„Miestą turime visų pirma planuoti pėstiesiems, dviratininkams ir viešojo transporto keleiviams. Kaip urbanistas žinau, kad tai pasaulinė taisyklė. Taip atkimšime dalį gatvių ir apsaugosime savo plaučius nuo taršos. Tačiau tai neįvyks pernakt, todėl būtina praplatinti butelio kakliukus miesto gatvėse tiek priemiesčių gyventojams, tiek uosto treileriams", - sako liberalų kandidatas į Klaipėdus merus Simonas Gentvilas.   
Šiam ambicingam tikslui pasiekti ieškoma galimybių nuo pagrindinių miesto gatvių atitraukti uosto transportą ir jį nukreipti naujai suprojektuotomis gatvių atkarpomis. Virš Baltijos pr. ir Šilutės pl. žiedinės sankryžos projektuojama estakada. Nauja per LEZ teritoriją einančia kelio atkarpa siūloma sujungti Statybininkų prospektą ir Šilutės plentą.  
Investicijos į spūsčių mažinimą ir saugumo didinimą per ketverius metus siektų 120 milijonų eurų. Skaičiuojama, kad įgyvendinus šiuos planus klaipėdiečiai spūstyse praleistų triskart mažiau laiko negu dabar, t.y. penkias minutes vietoj dabar sugaištamų penkiolikos.
Išeitis stipriai apkrautoms ir sparčiai besikemšančioms Minijos, Pilies ir Naujojo uosto gatvėms yra eismo valdymas vadinamos „žaliosios bangos" principu. Jo esmė - išmanūs šviesoforai realiu metu reaguoja į transporto srautus.  
„Nusikalstamas naujojo Bendrojo plano stabdymas užkerta kelią daugeliui privačių ir viešų investicijų. Uosto ir miesto supriešinimas yra dirbtinis. Klaipėdos savivaldybė turi aibę neišnaudotų galimybių mieste ir laisvame pamary. Turime konkrečių idėjų, kaip jas paversti realybe", - sako patyręs jaunosios karto politikas S.Gentvilas.  
Į savo rinkiminę programą Klaipėdos liberalai įtraukė ir išmaniąsias spūsčių valdymo technologijas. Su specialiomis mobiliosiomis programėlėmis klaipėdiečiai ir turistai turėtų galimybę stebėti realią transporto situaciją mieste ir rinktis optimaliausią maršrutą.
Klaipėda kasmet augina savo priemiesčius, todėl didėja poreikis gerinti susisiekimą tarp miesto centro ir užmiesčio. Liberalai įsipareigoja plėsti visuomeninio transporto maršrutų tinklą tarp Klaipėdos ir jos priemiesčių.  
Pergalės savivaldos rinkimuose atveju Klaipėdos liberalai įsipareigoja remti kompleksinę daugiabučių renovaciją, t.y. naujinti ne tik namus, bet ir kiemus, įrengti vaikų žaidimų aikšteles. Politikų skaičiavimu, per ketverius metus Klaipėdoje galėtų būti renovuota pusšimtis daugiabučių. Rekonstruojant kiemus, siūloma įrengti apie pusantro tūkstančio automobilių parkavimo vietų. Visus daugiabučių kiemus ketinama apšviesti.
Kaip dar vieną žingsnių modernizuojant miestą, liberalai regi viešųjų erdvių atjauninimą ir prikėlimą naujam gyvenimui. Iš viso skaičiuojama 15 Klaipėdos teritorijų, kurios būtų rekonstruojamos ir taptų traukos zonomis.   
Liberalai žada atnaujinti Jono kalnelį, Senąjį turgų ir turgaus aikštę, Atgimimo bei Vaidilos aikštes, Danės krantines ir skverą, taip pat Ferdinando, Vydūno, K.Donelaičio ir Tremtinių atminimo skverus, Ažuolų giraitės ir Malūno (Trinyčių) parkus, erdves prie Santuokų rūmų, pėsčiųjų taką palei Taikos pr. nuo Sausio 15-osios iki Kauno g., Klaipėdos energijos teritoriją prie Danės upės. Pietinėje miesto dalyje pirmiausia ketinama imtis Vingio ir Neringos mikrorajonų teritorijų rekonstrukcijos.   
Liberalų sąjūdis Klaipėdą į proveržį veda, įsipareigodamas atlikti 21 darbą. Liberalai miesto gyvenimą suskirstė į 7 svarbiausius blokus ir kiekvienam jų suformulavo po 3 pažangą užtikrinančius pokyčius. Esminius žingsnius Klaipėdai keisti padiktavo politikų susitikimai su miesto bendruomenėmis. Susitikimai startavo likus 21 savaitei iki savivaldos rinkimų.   
Urbanistinei Klaipėdos plėtrai užtikrinti liberalai siūlo miesto transporto arterijų suvaldymo planą, kompleksinį daugiabučių rekonstravimą, įtraukiant kiemus ir vaikų žaidimų aikšteles bei svarbiausių miesto viešųjų erdvių atnaujinimą.

KONTAKTAI ŽINIAKSLAIDAI  

LRLS Klaipėdos skyriaus pirmininko pavaduotoja,
Skyriaus sekretorė,
Simona Statneckytė
Tel. +370 600 30693
info@klaipedosliberalai.lt

 
 
Bendrinti