Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2019-01-09 13:36:18

Seimo nario L. Balsio pranešimas: spaudos konferencija „Saugomose teritorijose būtina uždrausti plynuosius kirtimus"2019 m. sausio 9 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo nario L. Balsio pranešimas: spaudos konferencija „Saugomose teritorijose būtina uždrausti plynuosius kirtimus"

          Sausio 10 d., ketvirtadienį, 11 val. Seimo spaudos konferencijų salėje (II rūmai) vyks Seimo nario Lino Balsio spaudos konferencija, skirta jo įregistruotoms ir Seime svarstomoms Miškų įstatymo pataisoms, kuriomis siekiama apriboti plynuosius kirtimus saugomose teritorijose.
          Spaudos konferencijoje taip pat dalyvaus gamtininkas, Labanoro klubo vadovas Andrejus Gaidamavičius ir Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sodo vyresnysis mokslo darbuotojas, profesorius Remigijus Daubaras, jau trejus metus vadovaujantis projektui, kuriame kartu su Lietuvos bei Lenkijos mokslininkais tiriama plynųjų kirtimų įtaka visai miško ekosistemai.
          „Lietuvos miškai užima 33,3 proc. šalies teritorijos, o saugomos teritorijos tesudaro 15,6 proc. Lietuvoje suformuotos saugomos teritorijos yra skirtos biologinės įvairovei išsaugoti ir atkurti, rekreacijai, pažintiniam poilsiui, moksliniams tyrimams, edukacijai. Tuo metu šiandien jos yra paverstos pasipelnymo šaltiniu. Šiuo metu galiojantys teisės aktai neužtikrina saugomų teritorijų apsaugos",  - teigia L. Balsys.
          Šioje Seimo sesijoje Seimo narys L. Balsys yra pateikęs Miškų įstatymo pataisas, kurios numato visuose III grupės apsauginiuose ir IV grupės ūkiniuose miškuose, esančiuose saugomose teritorijose, uždrausti plynuosius pagrindinius ir atvejinius miško kirtimus. Šiose teritorijose, remiantis mokslininkų rekomendacijomis, siūloma leisti tik biologinės įvairovės palaikymo miško kirtimus, taip pat kirtimus pelkinių ir užmirkusių augaviečių medynuose.
          Ketvirtadienį Aplinkos apsaugos komitete bus svarstomos Seimo nario L. Balsio pateiktos Miškų įstatymo pataisos. Tikimasi, kad pataisų svarstymas persikels ir Seimo posėdį.

Daugiau informacijos:
Seimo narys Linas Balsys
Mob. 8 698 42 024, el. p. linas.balsys@lrs.lt


 
 
Bendrinti