Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2019-01-09 14:52:24

Už netinkamai tvarkomą atliekų apskaitą gresia administracinė atsakomybė

Už netinkamai tvarkomą atliekų apskaitą gresia administracinė atsakomybė

2019 01 09

Aplinkos ministerija ragina visus atliekų darytojus, kurie privalo vesti atliekų apskaitą Vieningoje gaminių, pakuočių ir atliekų apskaitos informacinėje sistemoje (GPAIS), atsakingai vykdyti savo pareigas. Kas turi vykdyti tokią apskaitą, galima rasti GPAIS skirtame tinklapyje. Jeigu atliekų darytojai netinkamai atlieka šias savo pareigas ar visai jų neatlieka, atliekų tvarkytojai negali apskaityti jiems perduotų atliekų sutvarkymo ir išduoti reikiamų dokumentų.

Už atliekų susidarymo apskaitos netvarkymą ar netinkamą tvarkymą numatyta administracinė atsakomybė - įspėjimas arba nuo 230 eurų iki 430 eurų bauda.

Informacija apie įmones, kurios neatliks pareigos vykdyti atliekų susidarymo ir perdavimo tvarkytojams apskaitą per GPAIS, bus perduodama Aplinkos apsaugos departamentui prie Aplinkos ministerijos, atsakingam už aplinkosaugos reikalavimų laikymosi kontrolę.

Registravimosi GPAIS instrukcijas ir vadovus, mokymų medžiagą ir vartotojų vadovus, atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus apie GPAIS veikimą galima rasti šiai sistemai skirtame tinklapyje Paklausimus, susijusius su GPAIS veikimu, galima teikti el. paštu pagalba@gpais.eu.

Ryšių su visuomene skyrius
 
 
Bendrinti