Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2019-01-10 11:31:59

Noras užsidirbti platinant kvaišalus atvedė į teismą

Noras užsidirbti platinant kvaišalus atvedė į teismą


2019-01-10 11:16 Ikiteisminiai tyrimai ir viešojo intereso gynimas

Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė Violeta Bartušienė teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje nusikalstamomis veikomis, susijusiomis su neteisėtu disponavimu narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis, kaltinami 6 vaikinai ir mergina. Visi jie - Šiaulių ar aplinkinių miestų gyventojai.

Ikiteisminį tyrimą atlikę Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai nustatė, kad praėjusių metų pradžioje šie kaltinamieji įsigijo kvaišalų, o kai kurie iš jų juos platino ir kitiems pažįstamiems.

Vieno iš kaltinamo šiauliečio A. R. noras greitai užsidirbti pinigų sukūrė tam tikrą psichotropinių medžiagų platinimo grandinę. Jaunuolį suviliojo pasiūlymas pigiai įsigyti kvaišalų ir juos parduoti brangiau.

Pasak kaltinamojo, uždirbti pinigai būtų buvę skirti automobiliui pirkti. Beveik 100 gramų kanapių ir nedidelį kiekį psichotropinių medžiagų vyras įsigijo už 800 eurų. Dalį kvaišalų jis perdavė „skolon" vienam pažįstamam V. J., kuris juos pardavinėjo iš savo namų Šiaulių rajone kitiems jaunuoliams.

Į V. J. namus atvykdavo pažįstami asmenys įsigyti psichotropinių medžiagų sau arba savo draugams. Vieni tokie „klientai" buvo sulaikyti sustabdžius automobilį kelyje netoli Šiaulių. Nustatyta, kad tą patį vakarą jie pirko kvaišalų iš V. J. Po kelių dienų buvo sulaikyta dar viena grupė jaunuolių, pirkusių kvaišalus. Važiuodami automobiliu ir veždamiesi psichotropines medžiagas jie atsitrenkė į kitą automobilį ir padarė avariją. Po eismo įvykio jie bandė sprukti, tačiau netrukus buvo sulaikyti policijos pareigūnų.

Visi kaltinamieji savo kaltę pripažįsta, jie - nuo 17 iki 28 metų amžiaus.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmams.

Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus
vyriausioji specialistė Gabrielė Petkuvienė (Šiauliai),
tel.: (8 41)  598 357, mob. 8 614 58 718
 
 
Bendrinti