Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2019-01-10 13:07:23

Seimo nario J. Džiugelio pranešimas:2019 m. sausio 10 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo nario J. Džiugelio pranešimas: „Skubėdami priimti diletantų rengtus projektus rizikuojame padėtį dar labiau pabloginti"

Seimo narys Justas Džiugelis oficialiai kreipėsi į Seimo valdybą ir seniūnų sueigą, siūlydamas Seimui nesvarstyti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LŽVS) frakcijos seniūno Ramūno Karbauskio ir „valstiečio" Mindaugo Puidoko registruotų Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo keitimo projektų. Tokį parlamentaro siūlymą parašais parėmė ir kiti Seimo Žmogaus teisių komiteto nariai.
Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) yra pateikusi Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimo ir papildymo projektą, kuriuo siekia patobulinti patį įstatymą ir ištaisyti per pusmetį išaiškėjusias klaidas.
Tačiau po to buvo įregistruoti dar keli įstatymo pakeitimo projektai, kuriuos parengė visiškai su šia veiklos sritimi nesusipažinę Seimo nariai. Nenuostabu, kad pastarieji projektai sulaukė daug specialistų ir profesionalų kritikos.
Ji buvo išsakyta ir 2019 m. sausio 9-ąją vykusiame Seimo Žmogaus teisių komiteto posėdyje. Jo metu vaiko teisių apsaugos srities profesionalai aiškiai įvardijo grėsmes, kurios gali kilti priėmus šiuos įstatymų projektus. Anot jų, rizikuojame iš Lietuvos vaikų atimti galimybę augti saugioje aplinkoje ir suteikti dar daugiau erdvės sąvokų interpretacijoms, užuot rūpinantis paslaugų teikimu su problemomis susidūrusioms šeimoms.
„Skubėdami priimti neišdiskutuotus, diletantų rengtus projektus, kurių vienas pripažintas galimai prieštaraujančiu Konstitucijai, o kitas dar tik lauka Seimo kanceliarijos Teisės departamento išvadų, rizikuojame ir taip skausmingą padėtį dar labiau pabloginti. Šiuo metu vyksta politinės lenktynės, kai, pasinaudojus skandalu, registruojami projektai, visiškai negalvojant apie pasekmes", - teigia parlamentaras Justas Džiugelis.
Seimo Žmogaus teisių komiteto narys įsitikinęs, kad reikėtų ištobulinti mažiausiai specialistų kritikos sulaukusį SADM pateiktą Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimo ir papildymo projektą ir juo ateityje remtis. Tačiau tam reikia laiko. Todėl J. Džiugelis Seimo valdybai ir seniūnų sueigai siūlo apskritai nesvarstyti R. Karbauskio ir M. Puidoko registruotų Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo keitimo projektų.
„Šio įstatymo bėdos - ne formuluotės, o įgyvendinimas ir pagalbos neteikimas. Visų pirma dabar turėtume galvoti apie paslaugų su problemomis susidūrusioms šeimoms teikimą. Ignoruodami tai ir teikdami naujus įstatymų projektus tiesiog užmerkiame akis prieš tikrąsias problemas ir apsimetame, kad jų nėra. Deja, tai yra žingsnis atgal vaiko teisių apsaugos srityje", - neabejoja J. Džiugelis.

Daugiau informacijos:
Seimo narys
Justas Džiugelis
Mob. 8 656 88 886

 
 
Bendrinti