Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2019-01-10 13:09:18

Kviečiame į Gintarės Kuznecovaitės parodą „Alisa Stebuklų šalyje ir Veidrodžio karalystėje"

Kviečiame į Gintarės Kuznecovaitės parodą „Alisa Stebuklų šalyje ir Veidrodžio karalystėje", kurios atidarymas vyks VDA Tekstilės galerijoje ARTIFEX sausio 15 d. (antradienį) 18 val.! Paroda vyks iki vasario 2 d.! Adresas: Gaono g. 1, Vilnius. II-V: 12-18. VI: 12-17.
[LT]
Gintarė Kuznecovaitė | „Alisa Stebuklų šalyje ir Veidrodžio karalystėje"
    Tekstilės, interjero, aprangos ir knygų iliustracijų kūrėja, Gintarė Kuznecovaitė, remdamasi rašytojo Charles Lutwidge Dodgson (labiau žinomu slapyvardžiu Lewis Carroll) knygų „Alisa Stebuklų šalyje” (1865) ir "Alisa Veidrodžio karalystėje" (1871) siužetais, savo kūriniuose vaizduoja savaip interpretuotus pasakos personažus: besišypsantį Česyro katiną, triušį, neišskiriamuosius dvynukus Dudutį ir Tututį, širdžių damą - karalienę, grybus, kalbančias rožes. Linksmi, žaismingi, ryškių spalvų personažai, perkelti sublimacinės spaudos būdu ant blizgaus satininio audinio, ekspozicijai suteikia gyvybingumo ir unikalumo.
    Pasak parodos autorės, tai, kad ji savo kūryboje pasirinko interpretuoti L. Carroll literatūros kūrinius lėmė keletas veiksnių: „Pirmiausia, šie kūriniai yra įdomūs, smagūs ir universalūs. Antra, jie man asocijuojasi su vaikystės nerūpestingumu ir lengvumu, iškrėstomis išdaigomis ir nuotykiais. Trečia, jie mane intriguoja užslėptais simboliais, metaforomis ir dviprasmiškumu. Ketvirta, ši pasaka puikiai atspindi, kad kiekvienas turi savo fantazijų pasaulį, stebuklų šalį, karalystę - tai, ką pats žmogus susikuria".
    Šias pasakas G. Kuznecovaitė savo kūryboje atskleidžia įvairiais aspektais: humoristiniu, susireikšminimo, susitapatinimo, vaikystės vaizdinių. Kurdama, menininkė išgyvena savotišką fantazijų pasaulį, kai aplinkui viskas kinta ir kaskart viskas suvokiama kitaip. Šia ekspozicija, personažų įtaigumu ji siekia dar kartą žiūrovą sugrąžinti į vaikystę, įtraukti jį į stebuklų kupiną pasaulį. Įsijausdama į personažų charakterius, autorė susitapatina su veikėjais ir kviečia parodos lankytoją žvelgti į pasaulį Alisos akimis. Kūriniuose vaizduojamais motyvais Gintarė taip pat nori įnešti humoro, sumaišties, keistenybių, daugiau spalvų bei įdomesnių kompozicijų į žmonių aprangą ir namus.

    Instaliaciją sudaro autorės magistro darbo projekto dalis (VDA VK fakultetas, tekstilės katedra, vadovės:
doc. Jūratė Petruškeviečienė, doc. Loreta Švaikauskienė). 
 
Bendrinti