Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2019-01-11 13:17:38

Seimas patikslino psichikos ir elgesio sutrikimų turinčių pacientų teises ir jų ribojimo sąlygas

2019 m. sausio 11 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimas priėmė Psichikos sveikatos priežiūros įstatymo ir lydimųjų teisės aktų pataisas (projektas Nr.  XIIIP-2075(2), kuriomis siekiama sudaryti sąlygas vykdyti kokybišką psichikos ir elgesio sutrikimų prevenciją, užtikrinti visiems žmonėms vienodas teises į kokybiškas ir prieinamas psichikos sveikatos priežiūros paslaugas. Naujomis nuostatomis nutarta patikslinti psichikos sveikatos priežiūros principus, psichikos ir elgesio sutrikimų turinčių asmenų teises ir jų ribojimo sąlygas.

Įstatyme reglamentuojamos fizinio suvaržymo priemonių taikymo pagrindinės sąlygos. Priverstinis hospitalizavimas ir priverstinis gydymas be teismo sprendimo bus galimas iki 3 darbo dienų, o į teismą reiks kreiptis per 48 val. nuo priverstinio hospitalizavimo ir priverstinio gydymo pradžios. Be to, reglamentuotas vaizdo stebėjimas psichikos sveikatos priežiūros įstaigose, ko šiuo metu nėra.

Priimtais pakeitimais detaliai aptartos psichikos ir elgesio sutrikimų turinčių žmonių teisės ir jų suvaržymo pagrindai. Seimas nusprendė panaikinti nuostatas dėl narkologinės įskaitos, nustatyti visuomenės psichikos sveikatos stiprinimo priemonių tikslus, įtvirtinti kompleksinį (komandinį) sveikatos priežiūros paslaugų teikimo modelį.

Pataisomis taip pat siekiama stiprinti psichikos ir elgesio sutrikimų turinčio asmens apsaugą atstovavimo srityje. Pagal patvirtintą tvarką psichikos sveikatos priežiūros įstaiga hospitalizuoto psichikos ir elgesio sutrikimų turinčio asmens prašymu privalės padėti jam susisiekti su savo atstovu, artimaisiais ar pagalbą priimant sprendimus teikiančiu asmeniu.

Už pagrindinio įstatymo naujas nuostatas, kurios įsigalios gegužės 1 d., balsavo 77 Seimo nariai, prieš - 3, susilaikė 8 parlamentarai.

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro vyriausiasis specialistas

Rimas Rudaitis

Tel. (8 5)  239 6132, el. p. rimas.rudaitis@lrs.lt

 
 
Bendrinti