Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2019-01-11 14:14:19

Seimas po pateikimo pritarė siūlymui pavesti Vyriausybei informuoti apie referendumo dėl Konstitucijos 12 straipsnio keitimo svarbą

 

2019 m. sausio 11 d. pranešimas žiniasklaidai

 

 

 

Seimas po pateikimo pritarė nutarimo, kuriuo siūloma pavesti Vyriausybei ar jos įgaliotai institucijai (institucijoms) valstybės biudžeto lėšomis privalomojo referendumo dėl Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo agitacijos laikotarpiu informuoti visuomenę apie šiuo referendumu spręsti teikiamo klausimo svarbą Valstybės ir Tautos gyvenimui, projektui.

Tokį sprendimą siūloma priimti atsižvelgiant į privalomajam referendumui, paskelbtam 2018 m. spalio 18 d. priimtu Seimo nutarimu Nr. XIII-1537 Dėl privalomojo referendumo dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo, teikiamo sprendimo svarbą.

Už nutarimo  „Dėl pavedimo Vyriausybei ar jos įgaliotai institucijai privalomojo referendumo dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo agitacijos laikotarpiu informuoti visuomenę apie šiuo referendumu spręsti teikiamo klausimo svarbą Valstybės ir Tautos gyvenimui“ projektą XIIIP-3124 po pateikimo balsavo 46, prieš buvo 12, susilaikė 21 Seimo narys.

Projektą nuspręsta svarstyti ypatingos skubos tvarka. Tam pritarė 48, prieš balsavo 22, susilaikė 12 Seimo narių.

 

Privalomasis referendumas bus vykdomas 2019 m. gegužės 12 d. ir 2019 m. gegužės 26 d.

Šalies piliečiams bus siūloma apsispręsti dėl šio Lietuvos Respublikos Konstitucijos 12 straipsnio teksto:

12 straipsnis

Lietuvos Respublikos pilietybė įgyjama gimstant ir kitais konstitucinio įstatymo nustatytais pagrindais.

Lietuvos Respublikos pilietis pagal kilmę, įgijęs konstitucinio įstatymo nustatytus Lietuvos Respublikos pasirinktos europinės ir transatlantinės integracijos kriterijus atitinkančios valstybės pilietybę, Lietuvos Respublikos pilietybės nepraranda. Kitais atvejais Lietuvos Respublikos pilietis negali būti kartu ir kitos valstybės pilietis, išskyrus konstitucinio įstatymo nustatytas išimtis.

Pilietybės įgijimo ir netekimo tvarką nustato konstitucinis įstatymas.“

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro vyriausioji specialistė

Saulė Eglė Trembo

Tel. (8 5)  239 6203, el. p. egle.trembo@lrs.lt
 
Bendrinti