Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2019-01-11 16:31:03

DĖL GEDIMINO KALNO TVARKYBOS DARBŲ

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO NARYS

VYTAUTAS KERNAGIS

 

Gedimino pr. 53, 01109 Vilnius    Tel. (8 5)  239 6668    El. p. vytautas.kernagis@lrs.lt

______________________________________________________________________________________________________________________


Lietuvos Respublikos kultūros ministrui

p. Mindaugui Kvietkauskui

2019-01-11

Vilnius

DĖL GEDIMINO KALNO TVARKYBOS DARBŲ

Gerbiamas Ministre,

 

2019 sausio 7 d. pasirodė informacija dėl sustojusių Gedimino kalno tvarkybos darbų.[i] Lietuvos nacionalinio muziejaus paskelbtame konkurse dalyvavus tik vienam galimam paslaugos teikėjui, muziejaus iniciatyva jis buvo nutrauktas.

Nuo 2017 m. visos suinteresuotos institucijos konstatavo Gedimino kalno kritinę būklę, jau antrus metus pratęsiama valstybinio lygmens ekstremali situacija. 2018 m. pabaigoje nebeliko, kas prisiimtų politinę atsakomybę dar ir dėl Kultūros ministerijos vadovybės pokyčių.

Nors išleista 6,5 mln. eurų kalno šlaitų tvarkybai, toliau išlieka itin nestabilūs vakarinis ir pietrytinis kalno šlaitai. Kalno priežiūra priskirta Lietuvos nacionaliniam muziejui. Nevykdomi jokie geologiniai kalno tyrimai, kurie būtini rengiant tvarkybos projektą, nes Lietuvos geologijos tarnyba tiesiogiai nedalyvauja procese.

Gerbiamas Ministre, kaip manote, ar turės galimybę vilniečiai ir Vilniaus svečiai užlipti į Gedimino kalną Vilniaus miesto 700-ajam gimtadieniui 2023-iais metais, nes tokios galimybės Lietuvos šimtmečio proga, deja, neturėjo. Taip pat, norėčiau pasiteirauti, kada bus skelbiamas naujas konkursas kalno tvarkybos darbams ir kokios galimybės, kad ekstremalios situacijos valdymo komisijos sudėtis būtų nedelsiant peržiūrėta, įtraukiant ir Lietuvos geologijos tarnybą.

 

Pagarbiai

 

Vytautas Kernagis                                                                                                     LR Seimo narys

 

 [i] https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/nacionalinis-muziejus-neranda-galinciu-parengti-gedimino-kalno-tvarkybos-darbu-projekta-56-1084302

 

 

Spaudai:

 

 

Vytautas Kernagis: Gedimino kalno tvarkyba privalo būti tarp prioritetinių naujo Kultūros ministro darbų

 

Seimo narys Vytautas Kernagis kreipėsi į naujai paskirtą Kultūros ministrą Mindaugą Kvietkauską, primindamas apie dvejus metus besitęsiančio Lietuvos valstybingumo simbolio, Gedimino kalno, griūtį.

„Nuo 2017 m. besitęsianti ekstremali padėtis tampa dar rimtesnė šių metų sausio 7 d. pasirodžius informacijai apie sustojusius Gedimino kalno tvarkybos darbus. Tikiuosi, kad naujai paskirtas Kultūros ministras nebijos prisiimti politinės atsakomybės, kaip ir nedels skelbti naujo konkurso kalno tvarkybos darbams pradėti“, - teigė Seimo narys, pabrėždamas, kad šis klausimas turėtų būti tarp prioritetinių naujo ministro darbų.

Vytautas Kernagis ministro teiravosi, ar turės galimybę Vilniaus mieto gyventojai bei svečiai užlipti į Gedimino kalną 700-ajam Vilniaus miesto gimtadieniui 2023-iaisias metais bei kokios galimos prognozės dėl tvarkybos darbų pabaigos datos.

Per kelis metus jau išleista 6,5 mln. eurų Gedimino kalno slenkantiems šlaitams stabilizuoti, tačiau situacija išlieka ekstremali. Paskelbtas konkursas dėl Gedimino kalno tvarkybos šiuo metu nutrauktas. Kalno priežiūra priskirta Lietuvos nacionaliniam muziejui, nedalyvaujant Lietuvos geologijos tarnybai, kurios funkcijos apimtų ir būtinus geologinius kalno tyrimus.

 

 

 

 
 
Bendrinti