Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2019-01-12 09:11:19

Seimo nario B. Matelio pranešimas: dėl Konstitucijos 55 straipsnio pakeitimo įstatymo projekto

Seimo nario B. Matelio pranešimas: dėl Konstitucijos 55 straipsnio pakeitimo įstatymo projekto
 
Įregistravau pasiūlymą dėl Konstitucijos 55 straipsnio pakeitimo įstatymo projekto. Jame siūlau Seimo narių skaičių sumažinti iki 131 nario.
Mano teikiamas pasiūlymas galėtų paskatinti ieškoti ir surasti kompromisą, kurio reikia tiek politikams, tiek ir susiskaldžiusiai visuomenei. Seimo narių skaičiaus mažinimas iki 131 nesukeltų didesnių pavojų demokratijos plėtrai, nuomonių įvairovei ir produktyviam Seimo darbui. Kartu būtų patenkintas ir visuomenės interesas mažinti Seimo narių skaičių.
Šiuo metu yra inicijuojamas referendumas šiuo klausimu. Jis kainuotų kelis milijonus eurų, dar labiau būtų suskaldyta visuomenė, o rezultatas, tikėtina, būtų niekinis - kol visos partijos nėra sutarusios dėl vieno sprendimo, išsakyti savo nuomonės į referendumą, greičiausiai, nesusirinks reikiamas balsuotojų skaičius ir referendumas bus neįvykęs.
Bet kuriuo atveju referendumo organizavimui bus išleisti keli milijonai eurų iš valstybės iždo. Tie milijonai, net ir sumažinus Seimo narių skaičių iki 121, atsipirks gal tik po kelių dešimtmečių. Jeigu referendumas bus neįvykęs, o taip greičiausiai ir atsitiks, bus į balą išmesti milijonai eurų be jokios naudos.
Jeigu daugelis partijų pritartų šiam mano siūlymui, sprendimą dėl Konstitucijos keitimo mažinti Seimo narių skaičių būtų galima priimti balsuojant Seime ir toks sprendimas būtų pasiektas neskiriant papildomų milijonų iš valstybės iždo.
 
Seimo narys Bronislovas Matelis
Tel. (8 5)  239 6679
El. p. bronislovas.matelis@lrs.lt
 
 
 
 
Bendrinti