Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2019-03-15 08:45:15

FINANSINIŲ NUSIKALTIMŲ TYRIMO TARNYBA PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJOS

 

 

Biudžetinė įstaiga, Šermukšnių g. 3, LT-01106 Vilnius, tel. (8 5) 271 7594, el. p. dokumentas@fntt.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188608786

 

 

Pranešimas žiniasklaidai                          2019-03-15   Nr. 25/4-7-5-4847      

                                                                

                                                                

 

ISTORIJA APIE TAI, KAIP PASVALIO RAJONO GYVENTOJAS KETINO PELKĖSE IR MIŠKUOSE JAVUS AUGINTI

 

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (toliau - FNTT) atlikusi tyrimą atskleidė, kad vienos Pasvalio rajone registruotos žemės ūkio bendrovės direktorius apgaule kėsinosi užvaldyti  virš 88 tūkstančių eurų Europos Sąjungos ir Lietuvos Respublikos paramos lėšų bei neteisėtai naudojosi kitomis jam nepriklausančiomis lengvatomis.

FNTT tyrėjai nustatė, kad žemės ūkio bendrovės direktorius VĮ „Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centrui" pateiktose paraiškose dėl paramos deklaravo daugiau kaip 620 ha žemės plotų, tačiau žemės ūkio veikla neužsiėmė  ir net neturėjo žemės plotų valdymo teisės.

Tyrimo metu išsiaiškinta ir tai, kad tarp deklaruotos žemės buvo miškų, pelkių ir net namų valdos žemių, išsibarsčiusių skirtingose toli viena nuo kito nutolusiuose vietovėse - Šalčininkų, Marijampolės, Tauragės, Šilutės, Raseinių, Kauno rajonuose. Jokios žemės ūkio technikos nei minėta bendrovė, nei pats direktorius neturėjo.

Be to, prisidengdamas neva vykdoma žemės ūkio veikla minėtas asmuo pasinaudojo lengvatiniu akcizo mokesčiu ir įsigijo daugiau nei 69 tūkst. litrų dažyto dyzelinio kuro. Tokiu būdu dėl akcizo mokesčio nesumokėjimo valstybei „sutaupytų" 20 tūkst. eurų įsidėjo sau į kišenę.

Jei ne FNTT pareigūnai, minėtas asmuo kėsinosi iš valstybės gauti daugiau nei 100 tūkst. eurų. Bet vietoj svajotų pinigų pilietis gaus ne itin malonų apsilankymą teisme, o galbūt ir kalėjime.

Jam pareikšti įtarimai pagal Baudžiamojo kodekso 22 str. „Pasikėsinimas padaryti nusikalstamą veiką", 182 str. „Sukčiavimas" 1 ir 2 dalis, 222 str. „Apgaulingas apskaitos tvarkymas" 1 dalį. Griežčiausia bausmė pagal šiuos straipsnius  laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Baudžiamoji byla perduota Panevėžio apylinkės teismo Pasvalio rūmams. Tyrimą organizavo Panevėžio apygardos prokuratūra.

 

 

Direktorius                                                                                                        Antoni Mikulskis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Inga Mauricienė, tel. (8 5) 271 7453, el. p. inga.mauriciene@fntt.lt
 
Bendrinti