Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2019-04-18 11:39:46

Panevėžietis bus teisiamas už pasikėsinimą nužudyti savo žmoną

 

 

 

Pixabay nuotr.

 

Panevėžio apygardos prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas ir teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje 63 metų panevėžietis K. G. kaltinamas pasikėsinimu nužudyti savo šeimos narį. Įtariama, kad neblaivus vyras tyčia sutuoktinei peiliu smogė į kaklą.

 

Greitosios pagalbos medikai ir policijos pareigūnai į privatų namą Panevėžyje buvo iškviesti pernai, lapkričio 29 dieną. Juos iškvietė K. G. sūnus, kai grįžęs namo pamatė motiną sužalotu kaklu. Vėliau teismo medicinos ekspertai nustatė, kad moters kakle padarytas beveik 10 cm ilgio pjautinis sužalojimas. Tą patį vakarą sulaikytam sužalotosios panevėžietės sutuoktiniui K. G. buvo nustatytas vidutinis girtumo laipsnis.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato kriminalinės policijos Sunkių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai, o jiems vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Ričardas Juozainis.

Pasak prokuroro R. Juozainio, kaltinamojo veiksmai buvo kvalifikuoti kaip pasikėsinimas nužudyti, nes jis peiliu sutuoktinei smogė į gyvybiškai svarbią kūno vietą – kaklą. „Tyrimo duomenimis, kaltinamasis jau anksčiau yra smurtavęs prieš šeimos narius, sutuoktinei peiliu sužalojęs ranką ir koją, artimieji teigia K. G. bijoję ir jų baimė greičiausiai buvo pagrįsta“, – sakė prokuroras. Minėtas vyras 2018 metų pradžioje buvo paleistas anksčiau laiko iš įkalinimo vietos, kur atliko bausmę už nužudymą.

Už pasikėsinimą nužudyti savo šeimos narį Baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimą nuo 8 iki 20 metų arba iki gyvos galvos.

 

Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus
vyriausioji specialistė Rasa Stundžienė (Panevėžys),
 
Bendrinti