Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2019-04-18 16:31:01

Premjeras: sprendimas dėl Jonavos aplinkkelio bus priimtas dar šiemet

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis lankėsi Jonavos rajono savivaldybėje, kur su vietos valdžios atstovais ir bendruomene aptarė aktualius klausimus.

Susitikimo metu didžiausias dėmesys skirtas Jonavos miesto pietrytinio aplinkkelio problemoms. Jo tiesimo tikslas - nukreipti aplinkkeliu visą tranzitinį autotransportą, važiuojantį Kauno – Zarasų, Daugpilio ir Daugpilio, Zarasų – Kauno kryptimis.

Premjeras minėjo, kad svarbiausia yra žmonių gyvenimo kokybė ir, jei tam pagerinti reikalingi inžineriniai sprendimai, jie turi būti padaryti. Ministras Pirmininkas pabrėžė, kad šio projekto eiga trunka jau daugiau nei dešimt metų, padarytos nemažos investicijos, tačiau sprendimo vis dar nėra.  Šis vilkinimas, pasak Premjero, netelpa į jokius rėmus. Akcentuota, kad aplinkkelis yra ne tik miesto gyventojų patogumas, bet ir dėl netoliese, Rukloje, esančių Lietuvos kariuomenės padalinių ir dislokuotų NATO sąjungininkų - karinio mobilumo užtikrinimas.

Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovas Vitalijus Andrejevas pristatė VšĮ „Transporto kompetencijų agentūra“ atliktą studiją dėl aplinkkelio įrengimo ir galimas alternatyvas. Ši agentūra įpareigota per tris mėnesius detaliai išnagrinėti situaciją ir pateikti išvadas dėl visų galimų alternatyvų.

„Laukiame galutinių tyrimų rezultatų ir bet kokiu atveju sprendimą Vyriausybė dėl Jonavos aplinkkelio  priims dar šiais metais“, - sakė S. Skvernelis.

Taip pat svarstytos Laisvosios ekonominės zonos (LEZ) Jonavos rajone steigimo galimybės. Premjeras Jonavos rajono savivaldybės vadovams pasiūlė tapti Kauno LEZ Jonavos filialu. LEZ įrengimas plyname lauke yra ilgas ir sudėtingas procesas, o Kauno LEZ, jau įgavusiai ir pasaulinį vardą, reikalinga plėtra. Sutarta, kad toks sprendimas būtų naudingas abiem miestams. Juo labiau, kad Jonavos rajono savivaldybė išreiškė pasiryžimą prisidėti prie infrastruktūros – kelių tiesimo, elektros tinklų montavimo.

Vizito metu Vyriausybės vadovas lankėsi Jonavos centriniame stadione. Čia 2017 m. buvo įgyvendintas pirmas investicinio projekto etapas, pastatytas Pramogų, sporto ir sveikatingumo kompleksas. Šiuo metu įgyvendinamas antras investicinio projekto etapas - stadiono rekonstrukcija.

Susitikime su Kauno prekybos ir pramonės amatų rūmų Jonavos filialo verslo bendruomene premjeras pabrėžė augančią šalies ekonomiką, Lietuvos pakilimą į 14-ą vietą Pasaulio banko tyrime „Doing Business 2018“, pritrauktą rekordinį kiekį tiesioginių užsienio investicinių projektų, kas sukurs daugiau nei 6 700 darbo vietų.

Premjero įsitikinimu, šiems rezultatams reikšmingą postūmį suteikė pernai pavasarį Vyriausybės pasiūlytas visapusiškas reformų paketas iš karto 6 srityse: švietimo, sveikatos apsaugos, mokesčių, inovacijų, šešėlinės ekonomikos mažinimo, pensijų.

 

 
 
Bendrinti