Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2019-05-15 11:02:06

Pirmosios universitetinės eSporto erdvės atidarymas VDU

 

 

 

PRANEŠIMAS ŽINIASKLAIDAI

2019 m. gegužės 13 d.

 

 

Š.m. gegužės 16 d. Vytauto Didžiojo universiteto Ekonomikos ir vadybos fakultete atidaroma pirmoji Europoje aukštojoje mokykloje įkurta eSporto erdvė MAGNUS. Minint fakulteto 30-metį, jos atidarymo dieną vyks viešas NBA 2K turnyras su 90-ųjų metų komandomis, kuris bus tiesiogiai transliuojamas greta erdvės esančioje eSporto arenoje.

Pasak renginio organizatorių, MAGNUS erdvė – tai pirmas žingsnis, padėsiantis įsilieti į klubinio eSporto bendruomenę. Žaidėjai čia turės galimybę susipažinti su profesionalia virtualaus pasaulio industrija, išbandyti savo jėgas turnyruose ir atrasti terpę ilgą laiką stigmatizuotą pomėgį – kompiuterinius žaidimus – derinti su mokslu ar darbu.

„MAGNUS eSporto erdvė yra pritaikyta profesionalioms reikmėms. Joje žaidėjų laukia ne tik konsolės, bet ir 5 eSportininkams pritaikytos vietos, poilsio zona bei tiesioginėms transliacijoms vykdyti skirta įranga. Ne mažiau dėmesio skiriame ir varžybas tik iš šalies stebėti mėgstantiems – greta MAGNUS eSporto erdvės įkurta ir vardinė eSporto arena, kuri varžybas tiesiogiai stebėti leis didesniam gerbėjų skaičiui“, – pasakoja VDU ekonomikos ir vadybos fakulteto prodekanas Justinas Kisieliauskas. 

Jo teigimu, eSportas – tai naujos kartos sporto šaka, pasižyminti didžiule dabarties ir ateities gerbėjų augimo potencija, tad itin aktuali akademinei bendruomenei. „MAGNUS erdvėje kuriama mokslo ir eSporto sintezė yra unikali ir leidžia eSporto plėtros fenomeną ne tik stebėti, bet ir integruoti jį į tyrimus ar ekonomikos, vadybos, marketingo bei  finansų studijas. Tikime, kad eSporto kompleksiškumas puikiai dera ir su VDU artes liberales dvasia“, – teigia Justinas Kisieliauskas. 

MAGNUS eSporto erdvę remia Vytauto Didžiojo universitetas, Lietuvos krepšinio federacija, populiariosios kultūros festivalis Comicon Baltics ir RED BULL.

Erdvės atidarymas vyks 2019 m. gegužės 16 d. 11:00 val., Daukanto g. 28, Kaunas.

 

Best regards,

dr. Justinas Kisieliauskas

                                                                                                                          Vice-dean

 

Faculty of Economics and Management

Vytautas Magnus university

+370 689 41341

Daukanto 28, 203 kab.

LT-44246 Kaunas, Lithuania 

evf.vdu.lt
 
Bendrinti