Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2019-05-15 15:27:43

Seimo narės R. Juknevičienės pranešimas: „Seime įvyks T. Dambrausko fotokonkurso „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2018“ geriausių nuotraukų parodos pristatymas“

 

 

2019 m. gegužės 15 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Šį penktadienį, gegužės 17 d., 12.30 val. Seime vyks Tado Dambrausko fotokonkurso „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2018“ geriausių nuotraukų parodos pristatymas.

„Kadangi šis renginys vyks Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos išvakarėse, labai kviečiu visus atvykti ir pažvelgti į karių kasdienybės akimirkas: treniruojantis žemėje ir ore, kovojant, patiriant nelengvas akimirkas pratybose. Taip pat renginyje prisiminsime partizanų kovas klausydami jų dainų“, – sako Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko pavaduotoja Rasa Juknevičienė.

Parodoje pateiktose fotografijose atvaizduotos ne šventės, o kario kasdienybė: treniruotis, kovoti, nugalėti pratybose Lietuvoje ir užsienyje, pratybose su NATO partneriais ir su būrio kolegomis, treniruotis žemėje ir ore, vandenyje, šarvuotyje ir netikėčiausiomis sąlygomis.

„Jei kam nors atrodo, kad kariai neturi ką veikti, nes nėra karo, tai nuotraukose užfiksuotos sunkaus, ištvermės ir žinių reikalaujančios akimirkos parodo, kad nuo karių pasirengimo apginti kraštą priklauso mūsų ir Lietuvos valstybės ateitis“, – pažymėjo R. Juknevičienė.

Konkursu siekiama paskatinti visuomenę ir karius domėtis krašto apsauga fotografuojant Lietuvos kariuomenę ir Lietuvoje dislokuotus NATO karinius vienetus, o per fotografijas – informuoti visuomenę apie krašto apsaugos sistemos aktualijas, pokyčius ir kasdienį karių gyvenimą. Konkursas yra skirtas ilgamečiam Lietuvos kariuomenės fotografui ir operatoriui Tadui Dambrauskui atminti, jo nuopelnams Lietuvos kariuomenei ir visai krašto apsaugos sistemai prisiminti ir įprasminti.

Kaip ir kasmet, konkurse dalyvavo tiek krašto apsaugos sistemos (KAS) profesionalūs fotografai ir mėgėjai, tiek ir KAS nepriklausantys fotografai, jau keletą metų konkurse dalyvauja ir Lietuvoje dislokuoti mūsų kariniai sąjungininkai.

Renginys vyks Lietuvos laisvės gynėjų galerijoje (Seimo I rūmai). Geriausių fotokonkurso „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2018“ nuotraukų paroda Seime bus eksponuojama gegužės 16–30 d.

Gegužės 17 d. 11–15 val. Seime vyks atvirų durų valandos, todėl įėjimas į renginį laisvas.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narės Rasos Juknevičienės patarėja

Justina Savickaitė

Mob. 8 612 01 203

El. p. justina.savickaite@lrs.lt
 
Bendrinti