Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2013-10-30 15:56:19

Paroda "Moderni mokykla" sukvietė visos šalies pedagogus

PRANEŠIMAS ŽINIASKLAIDAI      2013-10-30

Spalio 28-29 d. pirmą kartą Lietuvoje vyko renginys トModerni mokykla" - parodą ir seminarus aplankė daugiau kaip 800 šalies pedagogų. Modernioje Vilniaus Balsių pagrindinėje mokykloje vykusiame renginyje populiariausi buvo seminarai, kuriuose nagrinėtas kalbų ir kūrybiškumo ugdymas.
Per dvi dienas parodą ir seminarus aplankė daugiau kaip 800 dalyvių iš įvairių šalies darželių, mokyklų, gimnazijų ir kitų švietimo įstaigų. Gausiausiai renginyje dalyvavo Vilniaus ir Kauno pedagogai, taip pat apsilankė švietimo atstovų grupės iš Alytaus, Klaipėdos, Pagėgių, Palangos, Panevėžio, Šiaulių ir Vilkaviškio mokymo įstaigų. Gausiausias kolektyvas atvyko iš Kauno Šv. Pranciškaus mokyklos.
Parodą organizavo raštinės reikmenų įmonė トBiuro pasaulis" ir viena moderniausių šalyje Balsių pagrindinė mokykla. Parodoje surengta daugiau kaip 30 skirtingų seminarų ciklas pedagogams aktualiomis temomis, pristatytos mokymo procesą palengvinančios technologinės ir technikos naujovės. Ypač daug dėmesio sulaukė interaktyvieji ekranai, planšetiniai kompiuteriai, apdovanojimų prizai, šiuolaikiniai raštinės reikmenys ir kavos naujienos.
Renginio vieta pasirinkta neatsitiktinai: Balsių mokykla - viena pirmųjų po Nepriklausomybės atkūrimo šalyje pastatytų mokyklų. Joje didelis dėmesys skiriamas informacinėms technologijoms, modernioms mokymo metodikoms.
Daugiausiai dėmesio parodoje sulaukė paskaitos, kuriose buvo nagrinėjamas kalbų ir kūrybiškumo ugdymas, pavyzdžiui, トRaštingumo problema: rašybos mokymasis kompiuteriniais žaidimais" (vedė kalbininkė dr. Rita Miliūnaitė), トIkimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų kalbos ir loginio mąstymo ugdymas žaidžiant" (bendrovė トGudragalvis"), トKuriame ir žaidžiame. Kūrybiškumo ugdymas pradinėse klasėse" (Lietuvos vaikų ir jaunimo centras), トAr galime pasimokyti iš Suomijos mokyklų sėkmės?" (dr. Valentina Dagienė). Daug dėmesio sulaukė paskaitos, kuriose buvo pasakojama apie robotiką ir skulptūrų gamybą iš druskos bei トMicrosoft Lietuva" seminarai.
トRenginyje dalyvavę mokytojai teigė, kad paskaitos buvo įdomios ir naudingos, o laikas parodai - tinkamas, nes buvo suderintas su moksleivių atostogomis. Kitais metais planuojame įtraukti dar įvairesnių temų, - žada vienas parodos organizatorių, įmonės トBiuro pasaulis" generalinis direktorius Artūras Tuminas.
Pasak jo, švietimo atstovai negailėjo pagyrų ir parodos vietai - Balsių mokyklai, kurioje gausu inovacijų. Šios mokyklos direktorė dr. Loreta Kačiušytė-Skramtai teigė, kad parodos naudą patvirtino ir Balsių mokyklos mokytojai, ir kitų mokyklų atstovai.
トMokytojai seminaruose pasisėmė naujų idėjų, turėjo galimybę pamatyti ir patys išbandyti įvairias naujoves - to dažnai neįmanoma padaryti kitose didelėse parodose. Pedagogai, išbandę naujas ugdymo priemones, galėjo išsiaiškinti, kurios jų naudingiausios, ir rekomenduoti jomis naudotis ugdymo įstaigai, atnaujinti turimas", - teigė dr. L. Kačiušytė-Skramtai.

Daugiau informacijos:
Artūras Tuminas, UAB トBiuro pasaulis" generalinis direktorius, tel. (85) 2361940, +370 650 66197, el. paštas info@biuropasaulis.lt, tinklalapis www.biuropasaulis.lt, www.elektromedia.lt.
 
Bendrinti