Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2013-12-12 15:10:33

Sigutė Ach IgnalinojeKas gi nepažįsta Sigutės Ach! Jos piešti sparnuoti personažai - tokie šilti ir jaukūs, kad verčia nusišypsoti visus į juos žiūrinčius, o smagios istorijos iškart patraukia dėmesį. Jautᆲrios prigimties menininkė kuria gėrio pasaulį, o gėrį  stengiasi visur įžvelgti. Gruodžio 12 d. į Ignalinos viešojoje bibliotekoje vykusią Sigutės Ach edukacinę pamokėlę susirinkę antrokai klausėsi menininkės pasakojimo, žiūrėjo filmuką apie tai, kaip reikia lieti akvarele, o paskui ir patys bandė tai padaryti. Šis susitikimas vyko, įgyvendinant Comenius Regio partnerystės projektą pagal Mokymosi visą gyvenimą programą トSkaitymo skatinimas ugdant kūrybiškumą". Projektas vykdomas kartu su Vokietijos Biureno miesto savivaldybe. Projekto tikslas - įvairiais būdais skatinti vaikų skaitymą, ugdant kūrybiškumą, taip pat skatinti tarpinstitucinį bendradarbiavimą.

Kaip vaikams sakė dailininkė, svarbiausia išlaisvinti savo fantaziją. Ji prašė įsivaizduoti virš vaikų galvų, salės palubėje, kabantį pūkuotą oranžinį  katiną,  pajusti kuo kvepia dangus, Kalėdos ar Kalėdų senelis. Vaikai ir matė ir užuodė, ir pajuto. Mėlynas dangus jiems kvepia mėlynėmis, Kalėdos - eglute, o Kalėdų senelis - sausainiais.

Dailininkė, į Ignaliną atsivežusi visą meno dirbtuvėlę, labai kantriai vaikams aiškino, kaip reikia lieti. Čia viskas svarbu, net popierius turi būti specialus, minkštu tarsi pūkuotos avytės paviršiumi. Lieti galima tik dvi ar tris spalvas, nes kitaip paveikslėlis išeis labai tamsus. Visas smagumas prasideda ant lapo išliejus spalvotą dėmelę, kai reikia žiūrėti, į ką ji tapo panaši. O pamatyti galima pačius įvairiausius gyvūnėlius bei pasakiškus vaizdus. Pamokėlėje dalyvavę vaikučiai menininkę ilgam prisimins, jiems liks pačių sukurti paveikslėliai - lyg mažas kalėdinis stebuklas. 


parengė Lina Kovalevskienė,
Ignalinos r. savivaldybės
atstovė ryšiams su visuomene,
Tel. (8 386) 52522,
Mob. (8 656) 70424
El.p. lina.kovalevskiene@ignalina.lt

 
 
Bendrinti